Zatopione miasta

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zatopione miasta

Paolo Bacigalupi
The Drowned Cities

Zatopione miasta.jpg
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 2012
I wydanie polskie 2012
Wydawca Wydawnictwo Literackie
Przekład Łukasz Małecki
Autor okładki Neib Swaab
ISBN 978-83-08-05006-4
Kupisz w: Solarisnet.pl

W zniszczonej przez kataklizmy Ameryce rządzą terror i przemoc. Olbrzymi niegdyś kraj padł łupem niezliczonych partyzantek, które pod wzniosłymi hasłami walki o wolność nieustannie ze sobą rywalizują. O amunicję. Jedzenie. I niewolników...

Mahlia i Mouse są ścierwami wojny - sierotami, które uciekają z Zatopionych Miast do dżungli. Schronienie znajdują u doktora Mahfouza, idealisty, który wciąż wierzy, że w każdym człowieku drzemie dobro. Gdy już wydaje się, że w końcu są bezpieczni, przypadkowo odnajdują rannego Toola - genetycznie modyfikowanego żołnierza, człowieka ze zwierzęcymi genami, którego ściga oddział żądnych zemsty partyzantów.

W jednej chwili świat młodych bohaterów ponownie obraca się w ruinę. Mouse trafia do niewoli - żołnierze werbują go siłą do swego oddziału, a Mahlia staje przed dylematem: uciekać ku wymarzonej wolności, czy ryzykować życie i ratować przyjaciela?

Zatopione miasta to zachwycająca powieść o wojnie, przyjaźni, lojalności i o wyborach, jakie ludzkość musi podjąć, aby uniknąć katastrofy.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony