Furtka do ogrodu wspomnień/Brat marnotrawny

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Furtka do ogrodu wspomnień/Brat marnotrawny

Eugeniusz Dębski

Owen Yeates3.jpg
Język oryginału polski
Forma omnibus
I wydanie polskie 2021
Wydawca Stalker Books
Autor okładki Tadeusz Meszko
Seria wydawnicza Ciekawa fantastyka
Oprawa twarda
ISBN 9788366280748
Cykl: Owen Yeates
poprzednia
Flashback/Flashback 2. Okradziony świat
następna
Władcy nocy, złodzieje snów/Ostatnia przygoda
Kupisz w: www.esef.com.pl

Trzeci tom Dekalogu Owena Yeatesa zawiera powieści numer 5 i 6 cyklu o detektywie przyszłości.

Książki o Owenie Yeatesie to kryminały w stylu Raymonda Chandlera czy Alistaira McLeana, umieszczone w niedalekiej przyszłości. Sporo elementów fantastycznych, wspaniałych gadżetów przyszłości. Owen Yeates to prywatny detektyw, obdarzony twardą głową, umiejętnością rozwiązywania trudnych zagadek, pyskatą gębą i arsenałem dobrych odzywek. Z każdej sytuacji wychodzi cało, bo siniaków i złamań po prostu nie liczy.

Furtka do ogrodu wspomnień

Owen Yeats zostaje wplątany w sprawę, która wydaje się banalna – zwykła robota ochroniarska, niestety jest małe "ale"... Po raz pierwszy Owen musi działać na nie swoim terenie, bez znajomości i układów. Dodatkowym zmartwieniem stają się niepublikowane pamiętniki prezydenta Hoovera i jego tajemniczy pakt o nieagresji podpisany ze Stalinem. Yeates po raz kolejny staje przed wydawałoby się nierozwiązywalną zagadką, a dochodzenie do prawdy wiedzie przez liczne strzelaniny i widowiskowe pościgi.

Brat marnotrawny

Owen Yeates wie, że jego klasa zależy od inteligencji, determinacji i konsekwencji w ściganiu przestępców. Ale tym razem ściganie złoczyńców naprawdę przestaje go bawić... Przeciwnicy z "tamtej strony świata" uderzają w jego rodzinę. W brata... A czy można nie pomóc własnemu bratu? Nawet marnotrawnemu?

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony