Flashback/Flashback 2. Okradziony świat

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Flashback/Flashback 2. Okradziony świat

Eugeniusz Dębski

Owen Yeates2.jpg
Język oryginału polski
Forma omnibus
I wydanie polskie 2021
Wydawca Stalker Books
Autor okładki Tadeusz Meszko
Seria wydawnicza Ciekawa fantastyka
Oprawa twarda
ISBN 9788366280731
Cykl: Owen Yeates
poprzednia
Ludzie z tamtej strony świata/Ludzie z tamtej strony czasu
następna
Furtka do ogrodu wspomnień/Brat marnotrawny
Kupisz w: www.esef,com.pl

Drugi tom Dekalogu Owena Yeatesa zawiera powieści numer 3 i 4 cyklu o detektywie przyszłości.

Książki o Owenie Yeatesie to kryminały w stylu Raymonda Chandlera czy Alistaira McLeana, umieszczone w niedalekiej przyszłości. Sporo elementów fantastycznych, wspaniałych gadżetów przyszłości. Owen Yeates to prywatny detektyw, obdarzony twardą głową, umiejętnością rozwiązywania trudnych zagadek, pyskatą gębą i arsenałem dobrych odzywek. Z każdej sytuacji wychodzi cało, bo siniaków i złamań po prostu nie liczy.

Flashback

Detektyw Owen Yeates ma do rozwiązania problem z obrzydliwie bogatym facetem, któremu ktoś pomaga w celu uczynienia go jeszcze bardziej bogatym. Co dziwne, wyżej wymienionemu bogaczowi wcale to nie odpowiada - nie kasa, oczywiście, ale to, że nie wie kto jest jego dobroczyńcą.

Flashback. Okradziony świat

Owen Yeates nie ma lekkiego życia. nie jest przecież człowiekiem, którego żywiołem byłaby walka, jednakże nie potrafi zignorować wyzwania, gdy zostaje mu rzucone. Musi wyruszyć w przyszłość, by rozwikłać zagadkę kradzieży obrazów, za które właściciel oddałby duszę diabłu. Tajemnica kradzieży jest tak wielka, że bledną przy niej wszystkie dotychczasowe dokonania świata przestępczego. Owen Yeates rozwiązuje ją w swoim stylu, nie gardząc uciechami świata przyszłości. Zawsze pasjonować go będą wozy, kobiety i dobry alkohol. Dla tych zainteresowań żadna epoka nie jest zła.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony