Magdalena Kozak

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Magdalena Kozak
Magdalena kozak.jpeg
Data i miejsce urodzenia 1971
Narodowość Polska

Magdalena Kozak, polska pisarka fantasy i science fiction. Z wykształcenia lekarka specjalizujący się w medycynie ratunkowej. Jako lekarz spędziła pół roku w Afganistanie w ramach VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, gdzie została ranna podczas ostrzału rakietowego. W sierpniu 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Magdalenę Kozak Gwiazdą Afganistanu za pomoc medyczną rannym żołnierzom podczas ostrzału rakietowego, której udzieliła mimo odniesionych przez nią ran. W 2012 r. ukończyła Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych w stopniu podporucznika, aktualnie kapitan.

W latach 2005-2011 była redaktorką magazynu "Fahrenheit". Jej debiutem literackim było opowiadanie "Nuda" opublikowane w tamże w 2003 roku. Oprócz tego publikowała na łamach "Nowej Fantastyki", "Science Fiction" oraz "Esensji". Jej debiutem książkowym była powieść Nocarz (o którym w 2009 zespół Closterkeller napisał piosenkę o tym samym tytule). Sequele to powieści: Renegat i Nikt (wszystkie były nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla odpowiednio za 2006, 2007 i 2008 rok).

Pasjonuje się wszelkiego rodzaju militariami: skacze ze spadochronem (ok. 300 skoków), strzela (instruktor i sędzia strzelectwa sportowego).

Spis treści

Nocarz

cykl Trylogia Nocarza

Powieści

Opowiadania

Źródło

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony