Królowa niczego

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Królowa niczego

Holly Black
The Queen of Nothing

Krolowa niczego1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2020
I wydanie polskie 2020
Wydawca Jaguar
Przekład Stanisław Kroszczyński
Autor okładki Sean Freeman
Ilustracje Kathleen Jennings
ISBN 978-83-7686-860-8
Cykl: Elysium
poprzednia
Zły król
następna
Dlaczego król elfów nie znosił baśni

Jude powraca do świata Fearie. Musi zmierzyć się z Cardanem, którego wciąż kocha, pomimo jego zdrady. Kiedy po raz pierwszy ujawnia się mroczna klątwa, Jude musi stać się pierwszą śmiertelną Królową Wróżek i odkryć, jak przełamać czar – lub zaryzykować zachwianie równowagi całego świata wróżek.

Jude nudzi się na wygnaniu. Dla zabicia czasu i dla pieniędzy przyjmuje delikatne zlecenia. Ktoś pożera elfy przebywające w krainie ludzi i należałoby położyć temu kres? Oto zadanie w sam raz dla Jude!

Niezbyt mile widzianym urozmaiceniem codzienności są odwiedziny Taryn. Bliźniaczka domaga się od Jude szczególnej przysługi: wygnanka z królestwa elfów ma narazić się na hańbiącą śmierć, byle ocalić siostrę przed konsekwencjami pewnego krwawego nietaktu. Jude ma jednak swoje powody, żeby się zgodzić. Przecież to wyborny pretekst, żeby nieco zamącić w bajecznym Elysium.

Wie, że czeka ją konfrontacja z Cardanem.

Jude jest śmiertelnie niebezpieczną przeciwniczką dla swoich wrogów, ale czy dość potężną, by pokonać magię? Czy zwykła śmiertelniczka przemocą lub przemyślnością zdoła przełamać klątwę?

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony