Jak zostać pisarzem fantastą

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jak zostać pisarzem fantastą

Kir Bułyczow
Kak stat' fantastom. Zapiski siemidiesiatnika

Jak zostac pisarzem fantasta.jpg
Język oryginału rosyjski
Forma non fiction
Pierwsze wydanie oryginału 1999
Pierwsze wydanie polskie 2003
Wydawca Prószyński i S-ka
Przekład Ewa Skórska
Oprawa miękka
ISBN 83-7337-446-9


Jak zostać fantastą? Kir Bułyczow, doskonale znany polskim czytelnikom pisarz fantasta, odpowiada: Proste. Wystarczy żyć w irracjonalnym państwie kierującym się surrealistycznymi zasadami, wśród nietuzinkowych ludzi przeżywających nieprawdopodobne przygody. I dowodzi powyższego, rozwijając przed oczami czytelników barwny kobierzec opowieści o życiu zwykłego człowieka w niezwykłym państwie. Poznajemy historię rodu Możejków, zawieramy znajomość z małym Igorem, patrzymy jego oczami na wojenny i powojenny Związek Radziecki… Dowiadujemy się, gdzie napisał swe pierwsze fantastyczne opowiadanie i jakie były jego losy.

Bułyczow – Możejko opowiada o ludziach, z którymi się zetknął i pracował; o swojej działalności korespondenta i dziennikarza, o filmach zrobionych na podstawie jego książek. Nie skąpi przy tym anegdot oraz opowieści nostalgicznych, wszystko mocno osadzając w surrealistycznych realiach byłego imperium.

Swoje memuary Kir Bułyczow kończy opisem przemian, jakie zaszły w radzieckiej fantastyce po rozpadzie Związku Radzieckiego, oraz zarysem obecnej sytuacji fantastyki – nie tylko rosyjskiej.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony