Drzwi z tamtej strony

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Drzwi z tamtej strony

Władimir Michajłow
Dwier' s toj storony

Drzwi z tamtej strony1.jpg
Język oryginału rosyjski
Forma powieść
Pierwsze wydanie oryginału 1974
Pierwsze wydanie polskie 2021
Wydawca Stalker Books
Przekład Iwona Czapla
Seria wydawnicza Klasycy radzieckiej sf
ISBN 978-83-66280-69-4
Cykl: Antymir
poprzednia
brak
następna
Biegliecy iz niotkuda
Kupisz w: www.esef.com.pl

Statek pasażerski wraca na Ziemie z rejsowego lotu z trzynastoma ludźmi na pokładzie. Wychodzą z nadprzestrzeni i zaczynają procedury lądowania. Całkowity przypadek sprawia, że kontroler lotu odkrywa nieprawidłowości w wyglądzie kapitana statku. Eksperyment wykazuje, że statek wychodząc po skoku został zmieniony w antymaterię. Statek ani ludzie nie mogą lądować, gdyż grozi to anihilacją. Wracają w głęboką przestrzeń, licząc, że kolejne skoki odwrócą stan materii.

Powieść Drzwi z tamtej strony jest swego rodzaju studium psychologicznym i socjologicznym zamkniętego mini-społeczeństwa, które utkwiło w swoistym antyświecie i zostało odcięte od „naszego”, znajomego świata.

Książka Michaiłowa to opowieść o poszukiwaniu sensu życia; o cenie, jaką płacimy za ludzkie błędy; o tym że, bez względu na okoliczności, trzeba zawsze pozostać człowiekiem w pełnym tego słowa znaczeniu. To także opowieść o poświęceniu i czystych ludzkich emocjach, takich jak miłość, które towarzyszą nam zawsze, bez względu na sytuacje, w jakich się znajdujemy.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony