Diamentowe psy. Turkusowe dni

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Diamentowe psy. Turkusowe dni

Alastair Reynolds
Diamond Dogs. Turquoise Days

Diamentowe psy.jpg
Język oryginału angielski
Forma Zbiór opowiadań
Pierwsze wydanie 2011
I wydanie polskie 2011
Wydawca Mag
Przekład Grażyna Grygiel, Piotr Staniewski
Autor okładki Damian Bajowski
ISBN 9788374802055
Cykl: Kosmiczna apokalipsa
poprzednia
Prefekt
następna
brak
Kupisz w: Solarisnet.pl

W powieściach Przestrzeń objawienia, Migotliwa wstęga, Arka odkupienia, Otchłań rozgrzeszenia i Prefekt Reynolds przedstawia mroczny świat XXVI wieku. Ludzkość, podzieloną na wrogie frakcje, prześladują pozaziemscy drapieżcy, a skrajne odłamy ludzkiej kultury są równie dziwne jak obce cywilizacje.

Jednakże nie wszystko jest posępne i mroczne. Istnieją osoby gotowe podjąć wyzwanie, choćby Richard Swift, apatyczny poszukiwacz przygód z noweli „Diamentowe Psy”. Stary przyjaciel namawia go na wyprawę do Wieży Krwi – tajemniczej budowli, pod którą leżą kości tych, którzy wcześniej próbowali ją zdobyć. Swift eksploruje Wieżę, ale płaci za to niewyobrażalną cenę: czeka go los okrutniejszy niż śmierć.

Są również bohaterowie gotowi bronić idei, choćby Naqi, młoda uczona z „Turkusowych Dni”. Czuje się współwinna przypadkowej śmierci swojej siostry, próbuje o tym zapomnieć i poświęca życie badaniu Żonglerów Wzorców – amorficznych, morskich organizmów z planety Turkusowej. Potrafią one magazynować i zmieniać ludzką pamięć. Na planetę przylatuje grupa podająca się za uczonych. Naqi początkowo z nimi współpracuje, mając nadzieję, że uda jej się zniszczyć własną przeszłość. Ma w tym pomóc tajemnicza toksyna, znaleziona jakoby w Wieży Krwi. Ale przeszłość się nie poddaje...

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony