Ciemna strona Słońca

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ciemna strona Słońca

Terry Pratchett
The Dark Side of the Sun

Ciemna strona Slonca.jpg
Ciemna strona Slonca 2.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 1976
I wydanie polskie 2001
Wydawca Dom Wydawniczy Rebis
Przekład Jarosław Kotarski
Autor okładki Josh Kirby
ISBN 83-7120-808-1
Kupisz w: [Solarisnet.pl]


Dom Sabolos odziedziczył ogromną fortunę i ma zamiar zostać władcą całej planety. Obsługuje go olbrzymia armia robotów, jego ojcem chrzestnym jest inteligentne ciało niebieskie, a na dodatek szef ochrony Doma jest tak skrupulatny, że sprawdza nawet samego siebie. Mimo to komuś udaje się zamordować Sabalosa, tyle że nie do końca... Taki jest punkt wyjścia drugiej - jak dotąd - ostatniej powieści fantastycznonaukowej znanego autora fantastyki. We wcześniejszym Dysku (opublikowanym przez REBIS w 1999 r.) pisarz wprowadza pomysły, rozwinięte później w niezwykle poczytnym cyklu "Świat Dysku".

Terry Pratchett jest również twórcą cyklu o Johnnym Maxwellu (Tylko ty możesz uratować ludzkość, Johnny i zmarli, Johnny i bomba) oraz trylogii o zabawnych ludkach żyjących pod podłogą supermarketu (Nomów Księga Wyjścia, Nomów Księga Kopania i Nomów Księga Odlotu. Obie serie ukazały się nakładem Domu Wydawniczego REBIS.

Autor książek przesyconych specyficznym poczuciem humoru kilkakrotnie bawił z wizytą w Polsce, m.in. był gościem honorowym Polconu '98 w Białymstoku.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony