Chodząc nędznymi ulicami

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Chodząc nędznymi ulicami

red. George R. R. Martin & Gardner Dozois
Down These Strange Streets

Chodzac nedznymi ulicami.jpeg
Język oryginału angielski
Forma Antologia
Pierwsze wydanie oryginału 2011
Pierwsze wydanie polskie 2012
Wydawca Rebis
Przekład Marta Dziurosz
Autor okładki Larry Rostand
Oprawa twarda
ISBN 9788375108217
Kupisz w: Solarisnet.pl

Na Chodząc nędznymi ulicami składają się mroczne opowiadania, zabierające czytelników do miejsc tyleż niesamowitych co podejrzanych. Posiadłości wampirów czy złej sławy zaułki ponurych miast pełne są niezwykłych, częstokroć bezwzględnych i okrutnych stworzeń, a każda historia ma swą krwawą zagadkę i ekscytujące rozwiązanie. Ten zbiór to bez wyjątku opowiadania z nurtu urban fantasy, a zatem czytelnik odnajduje tu zarówno mocne wpływy horroru, jak i klasycznej powieści detektywistycznej. Gratka tak dla miłośników H.P. Lovecrafta i Anne Rice, jak i Raymonda Chandlera! Niezapomniane przeżycia gwarantują tacy autorzy, jak Charlaine Harris, Patricia Briggs, Steven Saylor, Simon R. Green, Diana Gabaldon czy Conn Iggulden.

tytuł opowiadania tytuł oryginalny cykl autor przekład
Śmierć z ręki Dalii Death by Dahlia Charlaine Harris Marta Dziurosz
Krwawiący cień The Bleeding Shadow Joe R. Lansdale Marta Dziurosz
Głodne Serce Hungry Heart Simon R. Green Marta Dziurosz
Mury i lemury Styx and Stones Steven Saylor Marta Dziurosz
Ból i cierpienie Pain and Suffering S. M. Stirling Marta Dziurosz
Wciąż ta sama historia It's Still the Same Old Story Carrie Vaughn Marta Dziurosz
Dama lubi krzyczeć The Lady Is A Screamer Conn Iggulden Marta Dziurosz
Błotny diabeł Hellbender Laurie R. King Marta Dziurosz
Złodzieje Cienia Shadow Thieves Glen Cook Marta Dziurosz
Żadnej tajemnicy, żadnego cudu No Mystery, No Miracle Melinda M. Snodgrass Marta Dziurosz
Różnica między zagadką a tajemnicą The Difference Between a Puzzle and a Mystery M. L. N. Hanover Marta Dziurosz
Osobliwa opowieść o deodandzie The Curious Affair of the Deaodand Lisa Tuttle Marta Dziurosz
Lord John i plaga zombi Lord John and the Plague of Zombies Diana Gabaldon Marta Dziurosz
Strzeż się węża Beware the Snake John Maddox Roberts Marta Dziurosz
W czerwieni i perłach In Red, with Pearls Patricia Briggs Marta Dziurosz
Orzeł Adacki The Adakian Eagle Bradley Denton Marta Dziurosz


Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony