Celine Kiernan

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Celine Kiernan
Celine kiernan.jpg
Data i miejsce urodzenia październik,1967
Dublin
Narodowość Irlandia
Strona domowa

Celine Kiernan irlandzka autorka fantasy dla młodszego czytelnika.


The Moorehawke Trilogy

Powieści

  • Into the Grey (2013)

Cytaty

  • "Gorzkie poczucie zdrady ścisnęło jej serce. W tej chwili po raz pierwszy poczuła, że rodzi się w niej ogromna wściekłość".

Celine Kiernan "Królestwo cieni"

  • "Każdy człowiek (...) ma swoją wytrzymałość. Kiedy wszystko, co kocha, i wszystko, co nadaje sens jego życiu i sprawia, że jest tym, kim jest, zostaje mu odebrane, zniszczone, znika w płomieniach jak sucha drzazga. Człowiek dochodzi do wniosku, że ma już tylko jeden wybór. Może zdecydować, kiedy i w jaki sposób umrze".

Celine Kiernan "Królestwo cieni"

  • " - Cały czas łudzimy się nadzieją, że wszystko zostanie po staremu, i to jest właśnie najgorsze, nie mam racji? - powiedział cicho, wpatrując się w Lorcana. - Gdybyśmy tylko mogli wyzbyć się tej głupiej iluzji, tego przekonania, że tym razem będziemy mogli zostać. Że tym razem wszystko zostanie po staremu. Bylibyśmy o wiele szczęśliwsi".

Celine Kiernan "Zatruty tron"

  • "Miała wrażenie, że świat stanął na głowie, a ona bezskutecznie usiłuje utrzymać w nim równowagę. Co takiego się stało, że koty nie odpowiadają na grzeczne powitania, a duchy boją się zamienić kilka słów z przyjacielem?"

Celine Kiernan "Zatruty tron"

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony