Wojownik-Prorok

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wojownik-Prorok

R. Scott Bakker
The Warrior-Prophet

Wojownik prorok1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2004
I wydanie polskie 2006
Wydawca Mag
Przekład Wojciech Szypuła
Autor okładki David Rankine
ISBN 83-7480-010-0
Cykl: Książe Nicości
poprzednia
Mrok, który nas poprzedza
następna
Myśl Tysiąckrotna
Kupisz w: Solarisnet.pl

Opis

Na obszarze od pustynnych Pól Mengeddy po wilgotne brzegi Sempis Ludzie Kła toczą bezlitosną wojnę z pogańskimi fanimami. Dowódcy świętej wojny brną w spory i spiski, a Kellhus cierpliwie umacnia swoje panowanie, subtelnym słowem i gestem manipulując ich duszami. Czarnoksiężnik Achamian i jego kochanka Esmenet poddają mu się całkowicie, po czym ich wiara – i miłość – zostaje wystawiona na najbardziej niezwykłą próbę. Cnaiür, scylvendzki wojownik, popada w obłęd, przekonany, że Kellhus zdradzi go i nie dotrzyma umowy, której przedmiotem jest zabicie ojca Kellhusa.

Skóroszpiedzy Rady z narastającym lękiem obserwują rozwój wydarzeń. Po wyczerpującym marszu przez pustynię święta wojna zbiera się pod murami starożytnego Caraskandu. Ludzie Kła nareszcie stają na granicy Uświęconej Ziemi, nieopodal świętego Shimehu, miasta Ostatniego Proroka. Niech tylko padnie Caraskand...

Tymczasem wśród Ludzi Kła pojawia się nowy wieszcz: Wojownik-Prorok. Brat zwraca się przeciw bratu. W najczarniejszej godzinie świętej wojny każdy mężczyzna i każda kobieta muszą dokonać wyboru. Nienawiść czy nadzieja. Najgłębsze pragnienia czy koniec świata. Anasûrimbor Kellhus czy Druga Apokalipsa.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony