Ted Kosmatka

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ted Kosmatka
Ted kosmatka.jpg
Data i miejsce urodzenia 16 grudnia,1973
Chesterton
Narodowość USA
Strona domowa


Ted Kosmatka (ur. 1973) amerykański pisarz science fiction. Jego opowiadania były nominowana do nagrody Nebula i Theodore Sturgeon Memorial Award. Obecnie pracuje w branży gier komputerowych, w Valve Corporation.

Opowiadania Kosmatki były przedrukowywane w antologiach The Best znanych selekcjonerów fantastyki, tłumaczone na kilkanaście języków, od polskiego po chiński. Dokonano też adaptacji na scenę. Kosmatka urodził się i wychował w północno-zachodniej Indianie i spędził ponad dziesięć lat pracy w różnych laboratoriach, zanim przeniósł się nad Pacyfik. Obecnie mieszka wraz z rodziną w Pacific Northwest, nad samym morzem.

Bardzo długo czekał na debiut książkowy, nie było to łatwe nawet wtedy, gdy jego opowiadania - znane z wydań internetowych - zdobywały nominacje do prestiżowych nagród. Jego twórczość to nowoczesna SF, z dobrze przygotowanymi elementami naukowymi. Najlepszym tego przykładem jest opowiadanie Prorocze światło, w którym fantastyka zostaje włączona w naukowy eksperyment tak niespodziewanie, że większość czytelników dopiero pod koniec opowiadania orientuje się, że została wyprowadzona w pole.


Powieści

  • The Games (2012)
  • Prophet of Bones (2013)
  • The Flicker Men (2015)

Opowiadania

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony