Pieśń krwi

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pieśń krwi

Greg Bear
Blood Music

Piesn krwi.jpg
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 1985
I wydanie polskie 1992
Wydawca Alfa
Przekład Krzysztof Sokołowski
Autor okładki Andrzej Pilch
Seria wydawnicza Biblioteka Fantastyki
ISBN 8370016456

Vergil Ulam był geniuszem przekraczającym granice biologii. Pracował nad restrukturyzacją komórek ludzkiego organizmu. Komórek myślących. Ponieważ Genotron, firma, w której pracował, skasował jego rewolucyjny program badawczy, Vergil postanowił na przekór wszystkiemu ocalić dzieło swojego życia. Wybrał sposób najprostszy i najskuteczniejszy - przemycił myślące komórki we własnej krwi.

Początkowo skutki działania inteligentnych limfocytów są niczym cuda w małej skali: wzrok Vergila poprawia się, a on sam staje się okazem zdrowia i seksualnej sprawności.

Ale potem dzieją się rzeczy bardziej niezwykłe. Komórki mnożą się i przebudowują stopniowo "te zwykłe" tworząc organizmy o wysokim stopniu komplikacji i wręcz społeczeństwa. Vergil Ulam staje się wszechświatem. Wszechświatem składającym się z komórek. Komórek inteligentnych, badających i eksperymentujących. Komórek, które bardzo szybko odkrywają istnienie innych ludzi i "zewnętrznego" wszechświata. Komórek, które postanowiły, że oto nastał czas przemian...

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony