Obce przestrzenie

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obce przestrzenie

Jewgienij Gulakowski
Czużije prostranstwa

Obce przestrzenie1.jpg
Język oryginału rosyjski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 1994
I wydanie polskie 2021
Wydawca Stalker Books
Przekład Witold Jabłoński
Seria wydawnicza Klasycy radzieckiej sf
ISBN 978-83-66280-42-7
Cykl: Obca planeta (cykl)
poprzednia
brak
następna
Wygnaniec (Gulakowski)
Kupisz w: www.esef.com.pl
Jewgienij Gulakowski (1934-2017) Studiował na uniwersytetach w Kazaniu i Kiszyniowie, gdzie ukończył wydział geologii). Pierwsze utwory Gulakowskiego to opowiadania o geologach i opowieści historyczno-przygodowe. Debiut sf – opowiadanie „Ошибка” (1964).

W Polsce znany z krótkiej powieści Planeta do kontaktu i trylogii o przygodach inspektora kolonii pozaziemskich: Pora mgieł; Długi wschód na Ennie; Kroniki inspektora Rotanowa. Kolejna znana trylogia to "Obce przestrzenie". Bardzo popularna była powieść Gwiezdny most.

Gulakowskiego nie interesowała polityka - jego powieści to typowe eksploracyjne, przygodowe, kosmiczne hard SF.

Znakomite otwarcie kolejnej trylogii Jewgienija Gulakowskiego. Moc kosmicznych przygód, obce planety, loty w nadprzestrzeni, dziwne artefakty, wrota do innych wymiarów, obca ingerencja.

Zwykły urzędnik, narzekający na monotonię życia, odpowiada na dziwne ogłoszenie rekrutujące, a wśród swoich marzeń wymienia dalekie podróże. Po jakimś czasie otrzymuje propozycję udziału w ekspedycji badającej w Meksyku azteckie ruiny. Tam rozpoczyna się ciąg przygód, który zawiedzie go do innych światów.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony