Mechaniczny książę

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mechaniczny książę

Cassandra Clare
Clockwork Prince

Mechaniczny ksiaze1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2011
I wydanie polskie 2012
Wydawca Mag
Przekład Anna Reszka
ISBN 978-83-7480-249-9
Cykl: Piekielne maszyny
poprzednia
Mechaniczny anioł
następna
Mechaniczna księżniczka
Kupisz w: Solarisnet.pl

Opis

W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem. Gdyby Charlotte straciła stanowisko, Tessa znalazłaby się na ulicy... jako łatwa zdobycz dla Mistrza, który chce wykorzystać jej moc do własnych celów.

Z pomocą przystojnego i autodestrukcyjnego Willa oraz zakochanego w niej Jema Tessa odkrywa, że wojna Mistrza z Nocnymi Łowcami wynika z osobistych pobudek. Mistrz obwinia ich o spowodowanie tragedii, która zniszczyła mu życie. Żeby poznać tajemnice przeszłości, cała trójka odbywa podróże do mglistego Yorkshire, do rezydencji, w której kryją się nieopisane okropieństwa; do londyńskich slumsów i zaczarowanej sali balowej, gdzie Tessa odkrywa, że prawda o jej pochodzeniu jest bardziej złowieszcza, niż przypuszczała. Kiedy troje przyjaciół spotyka mechanicznego demona, który przekazuje Willowi ostrzeżenie, uświadamiają sobie oni, że Mistrz wie o każdym ich kroku... i że ktoś ich zdradził.

Tessa zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej serce bije coraz mocniej dla Jema, choć nadal dręczy ją tęsknota za Willem, mimo jego mrocznych nastrojów. Coś jednak zmienia się w Willu, kruszeje mur, który wokół siebie zbudował. Czy odnalezienie Mistrza uwolni Willa od sekretów i da Tessie odpowiedzi na pytania, kim jest i dlaczego się urodziła? Kiedy poszukiwania Mistrza i prawdy narażają przyjaciół na niebezpieczeństwo, Tessa odkrywa, że połączenie miłości i kłamstw może zdeprawować nawet najczystsze serce

Mechaniczny książę
Lp. rok wydania okładka informacja przekład
1 2012 Mechaniczny ksiaze1.jpg Wydawca: MagISBN 978-83-7480-249-9
Anna Reszka
2 2013 Mechaniczny ksiaze2.jpg Wydawca: Mag


Projekt okładki: Cliff Nielsen
ISBN 978-83-7480-404-2
Anna Reszka
3 2021 Mechaniczny ksiaze3.jpg Wydawca: Mag
oprawa twarda

Projekt okładki: Cliff Nielsen
ISBN 978-83-66712-42-3
Anna Reszka


Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony