Kryształowe smoki

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kryształowe smoki

Dawid Wiktorski

Krysztalowe smoki1.JPG
Język oryginału polski
Forma antologia
I wydanie polskie 2020
Wydawca fantazmaty.pl
Autor okładki Joanna Wasilewska
ISBN 978-83-66058-39-2

Ciągle nam go brakuje. Ucieka, kiedy wieczność pozostaje. Bywa utożsamiany z pieniądzem. Podobno szczęśliwi go nie liczą.

Czas. W tej antologii poznacie jego barwne wariacje – siedem finałowych opowiadań z ubiegłorocznej edycji konkursu Kryształowe smoki, organizowanego w ramach wrocławskich Dni Fantastyki.

Dzięki jego laureatom zanurkujecie w głąb świadomości żmii, by odzyskać jedyną osobę, która może uratować was przed katastrofą. Ramię w ramię z upadłym półbogiem zwiedzicie niezwykłe miasto. Wsłuchacie się w słowa czwartej zwrotki wyjątkowej piosenki. Raz jeszcze przeżyjecie monotonię tej samej przedwiosennej chwili. Podpiszecie też bardzo specyficzny układ, pracując nad bezprecedensowym projektem. U boku legendarnej primabaleriny przejdziecie przez miasto podzielone tak rzeką, jak i czasem. Wreszcie nocą, odziani w welurowe garnitury, wstąpicie do kasyna, w którym gra się o wszystko prócz pieniędzy.

Siedem unikalnych perspektyw znanych autorów i młodych, debiutujących twórców, siedem sposobów postrzegania czasu – nieco refleksyjnych, miejscami zabawnych, niekiedy wręcz upiornych… Krótka lektura, która zostanie z wami na długo. Czas – start!

tytuł opowiadania tytuł oryginalny cykl autor przekład
Układ czasowy Alicja Huk
Czwarta zwrotka Maria Bieszczad
82°55′50″ в. д. 25 Katarzyna Hajok
Mungo Zuzanna Kania
Świadomość żmii Mika Modrzyńska
Monotonia 8:11 Martyna Nowak
Royal Casino Club Wiktor Orłowski


Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony