Jaina Proudmoore: Wichry wojny

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jaina Proudmoore: Wichry wojny

Christie Golden
Jaina Proudmoore: Tides of War

Wichry wojny1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2012
I wydanie polskie 2013
Wydawca Fabryka Słów
Przekład Karolina Majcher
Autor okładki Glenn Rane
Seria wydawnicza Fabryka w grze
ISBN 978-83-7574-861-1
Cykl: World of Warcraft
poprzednia
brak
następna
brak
Kupisz w: Solarisnet.pl

Opis

Popioły Kataklizmu zdążyły już osiąść w podzielonych królestwach Azerothu. Gdy zniszczony świat dochodzi do siebie po katastrofie, znana czarodziejka, Lady Jaina Proudmoore nie ustaje w walce o poprawę relacji między Hordą, a Przymierzem. Jednakże napięcia pomiędzy frakcjami rosną i światu grozi otwarta wojna, która zniszczyłaby ledwie odzyskaną odrobinę spokoju.

Do ukochanego miasta Jainy, Theramore, nadchodzą złowróżbne wieści. Skradziono jeden z najpotężniejszych artefaktów należących do niebieskich smoków, Źrenicę Światła. Jaina wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu, przyłączając się do Aspekta niebieskich smoków, Kalecgosa. W trakcie pogoni pomiędzy dwójką znamienitych bohaterów powstaje zaskakująca więź, jednak kolejna katastrofa czyha na nich tuż za zakrętem.

Garrosh Hellscream gromadzi armie Hordy, by przeprowadzić otwarty atak na Theramore. Pomimo rozłamu, który staje się coraz bardziej widoczny pośród frakcji, której przewodzi, zuchwały wódz wojenny zamierza rozpocząć epokę, w której absolutna władza będzie należała do Hordy. Trawiący go głód podboju sprawia, że ci, którzy mu śmią się mu sprzeciwić, ponoszą okrutne konsekwencje.

Armie Przymierza gromadzą się wokół Theramore, by odeprzeć najazd Hordy, jednak dzielni obrońcy nie są przygotowani na prawdziwy wymiar przebiegłej i zwodniczej strategii Garrosha. Jego atak nieodwracalnie przemieni Jainę, zatapiając zagorzałą głosicielkę pokoju w chaotycznych, niszczycielskich odmętach wojny.

Jaina Proudmoore: Wichry wojny
Lp. rok wydania okładka informacja przekład
1 2013 Wichry wojny1.jpg Wydawca: Insignis

Seria: Fabryka w grze
Projekt okładki: Glenn Rane
ISBN 978-83-7574-861-1
Karolina Majcher
2 2021 Wichry wojny2.jpg Wydawca: Insignis

Seria: Blizzard Legends
Projekt okładki: Glenn Rane
ISBN 978-83-66575-96-7
Karolina Majcher


Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony