Dzieci Hildora

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dzieci Hildora

Tadeusz Markowski & Marek Żelkowski

Dzieci Hildora.jpg
Język oryginału polski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 2020
Wydawca Stalker Books
Seria wydawnicza Archiwum polskiej fantastyki
ISBN 9788366280625
Cykl: Mutanci (cykl)
poprzednia
Mutanci (Markowski)
następna
Władcy Hildora
Kupisz w: Esef.com.pl


"Mutanci" i "Umrzeć by nie zginąć" to dwie popularne powieści Tadeusza Markowskiego składające się na historię nadludzi. W latach 90. cieszyły się ogromnym uznaniem czytelników, którzy wciąż czekali na powstanie części trzeciej. Autor nie mógł się jednak za to zabrać, jak sam przyznał w tekście, który zamieszczono w drugim tomie wznowienia serii.

Wydawcy udało się jednak znaleźć autora - Marka Żelkowskiego - który podjął się napisania trzeciej części, wspólnie z Tadeuszem Markowskim, na podstawie jego pomysłu oraz planu dogłębnie przedyskutowanego przez autorów.

I tak narodziły się "Dzieci Hildora".

Sen hibernacyjny załogi Feniksa zostaje przerwany, gdy jednostka zbliża się do MCX/120873 w Plejadach. Jedna z sześciu planet towarzyszących tej gwieździe wykazuje ślady życia. Misja zwiadowcza potwierdza, iż glob nadaje się do zamieszkania. Zapada decyzja o założeniu kolonii. Na powierzchni planety, nazwanej Hildorem, osadzone zostają automatyczne fabryki oraz inkubatoria, w których dojrzewa kilkadziesiąt tysięcy ludzkich zarodków. Tak zaczyna się historia Hildora – utopii, która musi przekształcić się w antyutopię.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony