Conan i najemnik

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Conan i najemnik

Andrew J. Offutt
Conan the Mercenary

Conan i najemnik.jpg
tom 19
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 1981
I wydanie polskie 1994
Wydawca Amber
Przekład Cezary Frąc
Autor okładki Klaudiusz Majkowski
Seria wydawnicza Conan - wydanie kompletne
Oprawa twarda
ISBN 83-7082-345-9
Cykl: Conan
poprzednia
Conan i Droga Królów
następna
Conan z AquiloniiNaznaczony klątwa Hissara (i ścigany przez ludzi, którym podpadł w Arenjun), Conan, najemnik i złodziej, przybywa do stolicy Zamory – Shadizaru. Nadal nosi na szyi amulet oblepiony gliną. Próbuje wyjednać sobie spotkanie z tyranizowanym przez czarnoksiężników królem, które wymaga słonych łapówek, solennie postanawia nie mieszać się w problemy innych. Przez pewien czas udaje mu się nie brać udziału w awanturach.

Pewnej nocy szukając okazji do zarobku, widzi samotnego wojownika chroniącego lektykę przed atakiem trzech bandytów. W rozprutej sztyletem lektyce barbarzyńca dostrzega rękę kobiety ozdobioną szlachetnymi kamieniami. Mimo przewagi liczebnej przeciwnika postanawia pomóc. Wiadomo przecież, że bogata kobieta sypnie złotem za ratunek. Uratowana, Khastris, kuzynka królowej Khauranu, ofiaruje Conanowi nie tylko bogactwo ale i pracę jako przywódca karawany w drodze do Khauranu.

Tak jego losy łączą się z rodziną królewską Khauranu, rządzonego w tym czasie przez matkę Taramis i jednocześnie wplątują go w spisek grożący upadkiem królestwa...


Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony