Zrodzony ze srebra

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zrodzony ze srebra

Patricia Briggs
Silver Borne

Zrodzony ze srebra1.jpg
Proj. okładki Paweł Zaręba, ilustracja Dan Don Santos
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie oryginału 2010
Pierwsze wydanie polskie 2012
Wydawca Fabryka Słów
Przekład Dominika Schimscheiner
Autor okładki Paweł Zaręba
ISBN 978-83-7574-730-0
Cykl: Mercedes Thompson
poprzednia
Znak kości
następna
Piętno rzeki
Kupisz w: Solarisnet.pl


Opis

Jest jedyna w swoim rodzaju. Wyjątkowa i niepowtarzalna. Cierpi na kompleks obrońcy uciśnionych i nie potrafi sobie odpuścić. Nadmiar honoru niejednokrotnie odbija jej się solidną czkawką. Twierdzi, że jej siłą jest umiejętność przystosowania się. Bezczelnie kłamie - sama zmienia otoczenie i rzeczywistość tak, aby pasowały do jej prywatnej wizji. Cała ona - Mercedes Thompson, kojot nie całkiem pospolity. Nie boi się złego wilka, ale pęka przed własną matką. Bohaterka pełną gębą. Nic dziwnego, że znowu wpada po uszy w niezłe bagno. Tym razem udaje jej się wsadzić nos całkiem głęboko w tajemnice nieludzi, a ukochany wilkołak...

Los i wspomnienia nie dają Mercedes Thompson ani chwili na złapanie oddechu. Ledwie opadł pył, a znów trzeba ruszać do boju.

Ech, ci faceci! Nawet na chwilę nie można ich zostawić samych. Zaraz jeden wpada w depresję i chce popełnić samobójstwo a drugi rzuca się w płomienie, żeby ratować ukochaną. Nic dziwnego, że Mercedes Thompson ma pełne ręce roboty. A to, że jej mężczyźni to wilkołaki, bynajmniej nie ułatwia sprawy.

Jakby było mało kłopotów, wilkołacze stado wciąż nie chce zaakceptować faktu, że Mercy jest partnerką Alfy, a pewna Królowa Wróżek uparła się odzyskać księgę, która przez przypadek znalazła się w posiadaniu naszego kojota. Żeby ocalić przyjaciół, Mercedes musi się tylko udać do magicznej krainy, przeprowadzić z wróżką delikatne negocjacje i wrócić. Najlepiej w całości i to w ciągu godziny.

Doprawdy - drobiazg.

Zrodzony ze srebra
Lp. rok wydania okładka informacja przekład
1 2012 Zrodzony ze srebra1.jpg Wydawca: Fabryka Słów


Projekt okładki: Paweł Zaręba
ISBN 978-83-7574-730-0
Dominika Schimscheiner
2 2018 Zrodzony ze srebra2.jpg Wydawca: Fabryka Słów


Projekt okładki: Paweł Zaręba
ISBN 978-83-7964-307-3
Dominika Schimscheiner


Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony