Wypalony znak

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wypalony znak

Michelle Paver
The Burning Shadow

Wypalony znak1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2013
I wydanie polskie 2015
Wydawca Wilga
Przekład Małgorzata Koczańska
Autor okładki Alejandro Colucci
ISBN 978-83-280-2537-0
Cykl: Bogowie i wojownicy/Gods and Warriors
poprzednia
Bogowie i wojownicy
następna
Oko sokoła
Kupisz w: [Solarisnet.pl]

Opis

W szponach kruków. 12-letni Hylas, nieufny i zbuntowany chłopiec, który poprzysiągł odnaleźć zaginioną siostrę Issi powraca w kolejnej powieści z serii „Bogowie i wojownicy”.

Hylas – zwykle ostrożny i czujny – z powodu chwilowej nieuwagi wpada w ręce handlarzy niewolnikami. Trafia na nieprzyjazną i mroczną wyspę Talakreja, która skrywa w sobie ogromną kopalnię brązu. Tylko tutejsi niewolnicy wiedzą, że kto raz zostanie pochwycony do pracy pod ziemią, ten nigdy nie wraca…

Chłopak zaczyna jednak rozumieć w jakim znalazł się niebezpieczeństwie dopiero wtedy, gdy odkrywa, że wypalony na jego ramieniu tatuaż jest znakiem jego największych wrogów – okrutnych Kruków. A cała wyspa jest własnością i ponurą siedzibą ich władcy – Kreona.

Tymczasem Pirra – dawna towarzyszka Hylasa – także marzy o wolności. Jest więźniem swojej matki, najwyższej kapłanki i choć żyje w bogactwie, to cały czas planuje ucieczkę. Na jej drodze stanie kobieta imieniem Hecabi, która skrywa pewną tajemnicę.

Bogowie znów wpadają w gniew… Bogini Ognia pragnie zemsty za głębokie blizny, które drążą w ziemi chciwi i żądni władzy Krukowie.

Czy Hylasowi uda się ochronić wyspę, powstrzymać Kreona i odnaleźć swoją siostrę? Tym razem u jego boku stanie mała lwica Havoc…

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony