Synowie boga

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Synowie boga

M. D. Lachlan
Wolfsangel

Synowie boga1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2010
I wydanie polskie 2011
Wydawca Prószyński
Przekład Kamil Lesiew
Autor okładki Paul Young
Seria wydawnicza Nowa Fantastyka (seria)
ISBN 978-83-7648-657-4
Cykl: Trylogia Craw
poprzednia
brak
następna
Fenrir
Kupisz w: Solarisnet.pl


Opis

Wiedziony przepowiednią król wikingów wyprawia się porwać dziecko, gwaranta pomyślności swego ludu. Zamiast jednego, odkrywa dwa niemowlaki, bliźniaczych synów śmiertelniczki i nordyckiego boga. Jednemu pisany jest los dziedzica królewskiego rodu, drugiemu – żywot wśród wilków.

Niekonwencjonalne ujęcie mitu o wilkołaku. Ociekające krwią, pachnące żelazem. Rozbrzmiewające złowieszczymi zaklęciami i szczętem oręża.

Można powiedzieć, że akcja Synów boga toczy się dwutorowo: na poziomie ludzkim i nadprzyrodzonym. Wali, Feileg i osoby z ich otoczenia zostają wciągnięci w boskie manipulacje – za sznurki ciągną Odyn i Loki, a swoje trzy grosze dorzuca również królowa wiedźm Gullweig. Gdy mowa o celach i ambicjach nordyckich bóstw, nie ma czytelnych granic między dobrem a złem ocenianymi w ludzkich kategoriach. Bracia kierują się porywami uczuć i uśpionymi instynktami, nie zdając sobie nawet sprawy z tego, co kryje się za wydarzeniami, którym muszą sprostać i jak daleko mogą sięgać ich konsekwencje.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony