Przebudzenie(King)

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przebudzenie

Stephen King
Revival

Przebudzenie king.jpeg
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 2014
I wydanie polskie 2014
Wydawca Prószyński i S-ka
Przekład Tomasz Wilusz
Autor okładki Vincent Chong
ISBN 978-83-7961-070-9
Kupisz w: Solarisnet.pl

Mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia… W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta – w tym także matka Jamie’go i jego ukochana siostra Claire – tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian.

Jamie ma własne demony. Od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce – uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany – Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo „przebudzenie” ma wiele znaczeń.

Ta bogata, niepokojąca powieść prowadzi czytelnika przez pięć dekad do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga. To arcydzieło Kinga, nawiązujące do twórczości takich wybitnych amerykańskich pisarzy jak Frank Norris, Nathaniel Hawthorne i Edgar Allan Poe.

Przebudzenie
Lp. rok wydania okładka informacja przekład
1 2014 Przebudzenie king.jpeg Wydawca: Prószyński


Projekt okładki: Vincent Chong
ISBN 978-83-7961-070-9
Tomasz Wilusz
2 2019 Przebudzenie king2.jpg Wydawca: Ringier Axel Springer Polska
oprawa twarda
Seria: Kolekcja Mistrza Grozy

ISBN 978-83-8097-361-9
Tomasz Wilusz
3 2022 Przebudzenie King3.jpg
Prószyński i S-ka

Projekt okładki: Vincent Chong
ISBN 978-83-8295-250-6
Tomasz Wilusz


Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony