Powrót zabójców smoków

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Powrót zabójców smoków

Brandon Mull
Return of the Dragon Slayers

Powrot zabojcow smokow2.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2021
I wydanie polskie 2022
Wydawca Wilga
Przekład Rafał Lisowski
ISBN 978-83-280-9296-9
Cykl: Smocza straż (cykl)
poprzednia
Mistrz Igrzysk Tytanów
następna
brak

Magiczny świat chwieje się w posadach. Celebrant zjednoczył smoki w wielką armię, którą przed zaatakowaniem ludzkości powstrzymuje już tylko jeden artefakt. Stare sojusze zostają wystawione na próbę, więc Seth i Kendra rozpaczliwie szukają nowych sprzymierzeńców.

Seth musi się wywiązać z przysięgi złożonej Śpiewającym Siostrom. Wspierany jedynie przez Calvina, próbuje zebrać fragmenty Klejnotu Eteru, między innymi kamienie z koron Króla Smoków, Królowej Olbrzymów i Króla Demonów. Kendra jest rozdarta między powinnością wobec Smoczej Straży a pragnieniem ratowania Paprota. Czy uda jej się podważyć władzę Ronodina w krainie wróżek, a jednocześnie nie zostawić zabójców smoków na pastwę polującego na nich Celebranta i jego synów?

Bohaterów czeka ostatnia walka w ukrytym królestwie o nazwie Selona. Aby mieli szansę powodzenia, muszą powstać legendarni zabójcy smoków, trzeba odkryć zaginione sekrety i zbudzić przedwieczne moce.

Szykujcie się na porywający, oszałamiający, niespodziewany finał epickiego cyklu Smocza Straż, którego akcja będzie się rozgrywać także na terytorium… Polski!

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony