Cezary Zbierzchowski

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Cezary Zbierzchowski
Cezary zbierzchowski.JPG
Data i miejsce urodzenia 3 maja,1975
Sierpc
Narodowość Polska
Nagrody
Nagroda im. Krzysztofa "Papiera" Papierkowskiego
Strona domowa


Cezary Zbierzchowski (ur. 3 maja 1975 roku w Sierpcu) - polski pisarz, autor opowiadań i nowel fantastycznych. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu (profil matematyczno-fizyczny) oraz Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego (praca magisterska z zakresu antropologii kultury). Pracuje w Warszawie, w firmie finansowej.

Debiutował w 2004 roku na łamach dwumiesięcznika Ubik Fantastyka. Dwukrotnie wyróżniony przez redakcję "Nowej Fantastyki": w konkursie O. S. Carda za miniaturę "Realis" oraz w konkursie "Przestrasz siebie i nas" za opowiadanie "Bestiariusz". Publikował na łamach "Nowej Fantastyki" oraz "Science Fiction, Fantasy i Horror", brał udział w antologiach opowiadań fantastycznych: Bez bohatera (Fantasmagoricon 2005), Nowe idzie (Powergraph 2008) i Science Fiction (Powergraph 2011). Pisze teksty krytyczne i publicystyczne dla sieciowego magazynu literacko-publicystycznego "Creatio Fantastica".

W 2008 roku nakładem Wydawnictwa Fantasmagoricon ukazał się debiutancki zbiór opowiadań Requiem dla lalek zawierający osiem tekstów, których akcja osadzona jest w wykreowanym przez autora świecie Rammy. Opowiadania Zbierzchowskiego charakteryzują się dużą różnorodnością formalną i tematyczną, łącząc w sobie elementy fantastyki socjologicznej, antyutopii, cyberpunku, horroru oraz fantastyki religijnej.

W czasach nauki w Liceum Ogólnokształcącym współzałożyciel i wokalista zespołu The Closhards.

Laureat Sfinksa 2014 w kategorii Polska powieść roku za Holocaust F.

Spis treści

Trylogia rammańska

Zbiory opowiadań

Opowiadania

Źródło

  • [] wikipedia
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony