Wydawnictwo Solaris

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Wydawnictwo Solaris powstało w 2000 roku, jako inicjatywa wydawnicza księgarni wysyłkowej "Solaris" (www.solarisnet.pl), która z kolei powstała na bazie najstarszej polskiej księgarni internetowej - Verbum, istniejącej od 1990 roku (w sieci od 1993). Wydawnictwo nastawione jest na wydawanie literatury science fiction, fantasy, a także powieści historycznych. Publikuje tez sporadycznie publicystykę. Wydawnictwo założone zostało w Olsztynie, w 2006 roku przeniosło się do nowo wybudowanej siedziby w Stawigudzie pod Olsztynem.

Książki wydawane są w kilku seriach:

Spis treści

Klasyka Science Fiction

Seria powieści uważanych za kanon science fiction, serię prowadzi Wojtek Sedeńko. Seria wydawana w twardej oprawie.

Almanach fantastyki "Kroki w nieznane"

Seria antologii poświęconych współczesnej światowej fantastyce, reaktywowana w 2005 roku, co roku jeden tom. Almanach wydawany bardzo starannie, w twardej oprawie. Pierwsze "Kroki w nieznane" były serią redagowaną przez Lecha Jęczmyka w Wydawnictwie Iskry w latach 1970-1976.

Rakietowe szlaki

Seria siedmiu antologii klasycznej science fiction, w której zebrano kanon (sto tekstów) najbardziej znanych opowiadań. Antologie wydawane starannie, w twardej oprawie, jednolitej szacie graficznej.

Rubieże

The Best Of

Kanon Science Fiction

Fantastyka

Polska fantastyka

Róg jednorożca

Kosmiczny rodzynek

Varia

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony