Władcy nocy, złodzieje snów/Ostatnia przygoda

Z encyklopediafantastyki.pl
Wersja J.piszczek (dyskusja | edycje) z dnia 11:22, 16 cze 2021
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Władcy nocy, złodzieje snów/Ostatnia przygoda

Eugeniusz Dębski

Owen Yeates4.jpg
Język oryginału polski
Forma omnibus
I wydanie polskie 2021
Wydawca Stalker Books
Autor okładki Tadeusz Meszko
Seria wydawnicza Ciekawa fantastyka
Oprawa twarda
ISBN 9788366280755
Cykl: Owen Yeates
poprzednia
Furtka do ogrodu wspomnień/Brat marnotrawny
następna
Sierżant Kaszel rulez!/Broń masowego przerażenia
Kupisz w: www.esef.com.pl

Czwarty tom Dekalogu Owena Yeatesa zawiera powieści numer 7 i 8 cyklu o detektywie przyszłości.

Książki o Owenie Yeatesie to kryminały w stylu Raymonda Chandlera czy Alistaira McLeana, umieszczone w niedalekiej przyszłości. Sporo elementów fantastycznych, wspaniałych gadżetów przyszłości. Owen Yeates to prywatny detektyw, obdarzony twardą głową, umiejętnością rozwiązywania trudnych zagadek, pyskatą gębą i arsenałem dobrych odzywek. Z każdej sytuacji wychodzi cało, bo siniaków i złamań po prostu nie liczy.

Władcy nocy, złodzieje snów

Detektyw Owen Yeates przyjmuje dziwne zlecenie od zwariowanej, nieprawdopodobnie bogatej, starej damy. Sprawa, na pozór już rozwiązana, uruchamia ciąg zdarzeń wlokących się za bohaterem niczym smród za wiadomą armią. U progu wyjaśnienia zagadki następuje nieoczekiwany zwrot akcji.

Ostatnia przygoda

Owen Yeates - opromieniony sławą zbawcy świata - pławi się w ludzkiej wdzięczności, toczy boje z teściową i dogadza rodzinie. Ciepła posadka na nieeksponowanym stołku w policji daje mu spore szanse doczekania późnej starości w jednym kawałku... Rok 2034 r. Na farmie kolejnej popapranej sekty, Wybrańcy Boga popełniają kolejne masowe samobójstwo. Tym razem jednak, o dziwo, guru przeżywa na tyle długo, by z oskarżeniem o rytualny mord wysłać go na tamten świat za pomocą wielokrotnej kary śmierci. Sprawa zamknięta. Pozamiatane... Poszukiwanie analogii pomiędzy tą historią a masowymi samobójstwami w sektach z lat 1979 i 1992 jest wyjątkowo niewskazane. Ktoś jednak bardzo nalega... Ktoś wyjątkowo potężny...

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony