Seans z wampirem

Z encyklopediafantastyki.pl
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „{{Książka | tytuł = Seans z wampirem | autor = Andrzej Kołodyński | autor2 = | redaktor = | redaktor2 = | tyt...”)
 
 
Linia 26: Linia 26:
 
  | kup            =   
 
  | kup            =   
 
}}==Opis==
 
}}==Opis==
Pod nowym tytułem Czytelnik otrzymuje zmienioną i uzupełnioną wersję książki „Film grozy” opublikowanej w roku 1970 w serii „X muza”. W ciągu tych kilkunastu lat gatunek operujący fantastyką i przerażeniem znacznie się rozwinął, częściej też trafia na nasze ekrany – w kinach i telewizji. Nie przestał być przygodą wyobraźni. Jest fenomenem z pogranicza sztuki i socjologii kultury, ale również szczególną formą kina onirycznego, które proponuje widzowi przeżycie snu (strasznego) na jawie, snu zawierającego często metaforyczny komentarz do problemów naszej współczesności. (fragment wstępu)
+
Pod nowym tytułem Czytelnik otrzymuje zmienioną i uzupełnioną wersję książki [[Film grozy]] opublikowanej w roku 1970 w serii „X muza”. W ciągu tych kilkunastu lat gatunek operujący fantastyką i przerażeniem znacznie się rozwinął, częściej też trafia na nasze ekrany – w kinach i telewizji. Nie przestał być przygodą wyobraźni. Jest fenomenem z pogranicza sztuki i socjologii kultury, ale również szczególną formą kina onirycznego, które proponuje widzowi przeżycie snu (strasznego) na jawie, snu zawierającego często metaforyczny komentarz do problemów naszej współczesności. (fragment wstępu)

Aktualna wersja na dzień 10:31, 6 lut 2012

Seans z wampirem

Andrzej Kołodyński

Seans z wampirem.jpg
Język oryginału polski
Forma książka dot. krytyki filmowej SF, fantasy i horroru
Pierwsze wydanie 1986
I wydanie polskie 1986
Wydawca Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
Autor okładki Anna Tworkowska - Barankiewicz
ISBN 83-221-0296-8

Opis

Pod nowym tytułem Czytelnik otrzymuje zmienioną i uzupełnioną wersję książki Film grozy opublikowanej w roku 1970 w serii „X muza”. W ciągu tych kilkunastu lat gatunek operujący fantastyką i przerażeniem znacznie się rozwinął, częściej też trafia na nasze ekrany – w kinach i telewizji. Nie przestał być przygodą wyobraźni. Jest fenomenem z pogranicza sztuki i socjologii kultury, ale również szczególną formą kina onirycznego, które proponuje widzowi przeżycie snu (strasznego) na jawie, snu zawierającego często metaforyczny komentarz do problemów naszej współczesności. (fragment wstępu)

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony