Rubieże

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rubieże

Jeffrey Ford
The Beyond

Rubieze.jpg
okładka Tomasza Marońskiego
Język oryginału angielski
Pierwsze wydanie 2007
I wydanie polskie 2009
Wydawca Solaris
Przekład Martyna Plisenko
Autor okładki Tomasz Maroński
Seria wydawnicza Rubieże
ISBN 978-83-7590-008-8
Cykl: Dobrze Skonstruowane Miasto
poprzednia
W labiryncie pamięci
następna
brak
Kupisz w: Solarisnet.pl


Treść

Jeffrey Ford, laureat World Fantasy Award w powieści Fizjonomika przedstawia Cleya, mistrza szalonej i przerażającej nauki kwitnącej w mieście rodem z koszmarów sennych. W błyskotliwych j i pełnych rozmachu W labiryntach pamięci odmieniony fizjonomista odbył nierealną wyprawę przez umysł potwora, który wykreował mroczą metropolię.

Teraz nadszedł czas na trzecią i ostatnią część dziwacznej życiowej podróży Cleya. Cley doświadcza cudów, które zmieniają zarówno jego samego, jak otaczający go świat. Teraz jednak były Fizjonomista Klasy Pierwszej musi dotrzeć do niepojętych krańców swojego świata – w groźne serce czującej dziczy. Tylko tam, w miejscu, które karmi demony i widma mięsem i przerażeniem – gdzie zdumiewające widoki i zdarzenia są na porządku dziennym – może odbyć się pokuta Cleya.

Jednak Rubieże mają swoje wymagania i żywą świadomość, która obejmuje wszystkie cuda w ich granicach. Każdy krok naprzód nakłada na Cleya niezbywalną odpowiedzialność i prowadzi go głębiej w jądro legendy i do tajemnicy starszej od samego czasu.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony