Pokój 415/Co noc

Z encyklopediafantastyki.pl
Wersja J.piszczek (dyskusja | edycje) z dnia 12:29, 20 maj 2022
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pokój 415/Co noc

Edward Lee
Room 415/Ever Nat

Pokoj415 co noc1.jpg
Język oryginału angielski
Forma zbiór opowiadań
Pierwsze wydanie 2007/2010
I wydanie polskie 2022
Wydawca Dom Horroru
Przekład Karolina Zduńska
ISBN 9788367342001
Edward Lee Pokój 415

PODGLĄDACZ Z PRZYPADKU...

Jack Flood już dawno stracił nadzieję na rozwiązanie swojego problemu. W pracy uchodzi za człowieka sukcesu, ale jako mężczyzna odniósł w życiu totalną porażkę. Był przekonany, że nic tego nie zmieni... Aż do chwili, kiedy ujrzał w oknie hotelu pewną kobietę. Otwarte okno...ona...I zupełnie niepozorne drzwi: Pokój 415. Flood już wie, jaka groza kryje się za tymi drzwiami. Wkrótce myśl o tym, że ma krew na rękach będzie spędzać mu sen z oczu. Jęki rozkoszy zamienią się w rozdzierający gardło krzyk.

Flood, ramię w ramię z kobietą swoich marzeń, wejdzie prosto w paszczę lubieżnego koszmaru, w którym miłość, tęsknota i pożądanie zderzają się z niewyobrażalnym okrucieństwem. Wszystko to w środku nocy, która zmusza do zastanowienia się nad pytaniem: JAKIE SĄ GRANICE LUDZKIEJ ZWYRODNIAŁOŚCI? Zapukaj do drzwi, naciśnij klamkę i przekrocz próg POKOJU 415.

Edward Lee Co noc

„Co noc” zabierze was na wędrówkę przez mroczną krainę pożądania, bólu i wszechogarniającej ciemności. Jest to jedna z najbardziej posępnych historii kiedykolwiek przelanych na papier. To opowiadanie zostawia blizny na psychice. Wypala w podświadomości piętno tak głębokie, że nie wymaże go żadna terapia. Są tu obrazy, które będą was prześladowały jeszcze długo po skończonej lekturze. ZOSTALIŚCIE OSTRZEŻENI!

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony