Ostatnia misja Gwendy

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ostatnia misja Gwendy

Stephen King & Richard Chizmar
Gwendy's Final Task

Ostatnia misja Gwendy1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2022
I wydanie polskie 2022
Wydawca Albatros
Przekład Danuta Górska
Autor okładki Ben Baldwin
Ilustracje Keith Minnion
Oprawa twarda z obwokutą
ISBN 978-83-8215-893-9
Cykl: Pudełko z guzikami Gwendy (cykl)
poprzednia
Magiczne piórko Gwendy
następna
brak

Mistrzowie grozy, Stephen King i Richard Chizmar, ponownie zabierają czytelników do miasteczka Castle Rock w stanie Maine, a stamtąd w przestrzeń pozaziemską, gdzie Gwendy będzie miała do wykonania doniosłą i tajemniczą misję ocalenia świata – być może nie tylko tego, który znamy.

Tymczasem Gwendy zmaga się z nie najlepszą kondycją swojego umysłu. Jej jedyną nadzieją jest magiczne pudełko, które równie dobrze może zagrozić powodzeniu jej działań.

Kiedy Gwendy Peterson miała dwanaście lat, tajemniczy nieznajomy, Richard Farris, oddał jej na przechowanie tajemnicze pudełko. Można w nim było znaleźć słodycze i stare monety, ale trzeba było uważać, bo pudełko miało także swoją mroczna stronę. Naciśnięcie któregoś z kolorowych guzików ukrytych w jego wnętrzu wyzwalało groźną, niszczycielską moc.

Wiele lat później magiczne pudełko ponownie pojawiło się w życiu Gwendy. Jako uznana pisarka i wschodząca gwiazda polityki raz jeszcze musiała zmierzyć się z pokusą, jaką stanowił ten przedmiot. Teraz, gdy siły zła chcą przejąć nad nim kontrolę, senator Gwendy Peterson jest jedyną osobą, która może je powstrzymać. I zrobi to za wszelką cenę. Bo wie o istnieniu miejsca, gdzie można je bezpiecznie ukryć, nawet przed potężnymi siłami.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony