Odprysk świtu

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Odpryski świtu

Brandon Sanderson
Dawnshard

Odprysk switu1.jpg
Język oryginału angielski
Forma mikropowieść
Pierwsze wydanie 2020
I wydanie polskie 2021
Wydawca Mag
Przekład Anna Studniarek
Autor okładki Dominik Broniek
Oprawa twarda
ISBN 978-83-66712-21-8
Cykl: Archiwum burzowego światła
poprzednia
Dawca przysięgi
następna
Rytm wojny
Kupisz w: www.esef.com.pl

Odprysk Świtu, którego akcja toczy się między Dawcą Przysięgi a Rytmem Wojny, podobnie jak wcześniej Tancerka Krawędzi daje szansę zabłysnąć postaciom drugoplanowym.

Po odkryciu statku-widma, którego załoga najprawdopodobniej zginęła, próbując dotrzeć do otoczonej sztormami wyspy Akinah, Navani Kholin musi wysłać ekspedycję, by upewnić się, że wyspa nie wpadła w ręce wroga. Podlatujący zbyt blisko Świetliści Rycerze nagle tracą całe Burzowe Światło, więc podróż musi się odbyć drogą morską.

Właścicielka statku Rysn Ftori utraciła władzę w nogach, ale zyskała towarzystwo Chiri-Chiri, żywiącego się Burzowym Światłem skrzydlatego skowrończyka – istoty należącej do gatunku uważanego za wymarły. Teraz podopieczna Rysn choruje, a jedyną nadzieją na jej wyzdrowienie jest udanie się do starożytnego domu skowrończyków – Akinah. Z pomocą Lopena, niegdyś jednorękiego Wiatrowego, Rysn musi przyjąć misję powierzoną jej przez Navani i wpłynąć w niebezpieczny sztorm, z którego nikt nie uszedł z życiem. Jeśli załodze nie uda się odkryć tajemnic ukrytego miasta na wyspie, zanim spadnie na nich gniew jego starożytnych strażników, los Rosharu i całego cosmere zawiśnie na włosku.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony