Marcin Przybyłek

(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Powieści)
(Opowiadania)
Linia 84: Linia 84:
 
*Future Fame  2016  [[Na nocnej zmianie]]
 
*Future Fame  2016  [[Na nocnej zmianie]]
 
*Platforma [[Fantom 2 (2) 2017]]
 
*Platforma [[Fantom 2 (2) 2017]]
 +
*Wywiad  2021  [[Ku gwiazdom (antologia)|Ku gwiazdom]]
  
 
==Linki==
 
==Linki==

Wersja z 14:27, 5 paź 2021

Marcin Przybyłek
Marcin przybylek1.jpg
Data i miejsce urodzenia 14 grudnia,1968
Pułtusk
Narodowość Polska
[www.GamedecVerse.com Strona domowa]
e-mail
Marcin przybylek2.jpg

Marcin Przybyłek (ur. 1968 w Pułtusku), z wykształcenia lekarz medycyny, trener szkoleń Studenckiej Szkoły Higieny Psychicznej, członek założyciel Stowarzyszenia Aktywnego Rozwoju Osobowości, uczestnik Seminarium Platońskiego (prowadzący prof. dr hab. Tadeusz Kobierzycki), wykładowca Studenckiego Koła Higieny Psychicznej, prowadzący Studium Twórczości Indywidualnej. Pracował jako przedstawiciel naukowy koncernu farmaceutycznego KRKA, włączony w team szkoleniowy w Słowenii, potem założył firmę HEKSON Treningi Rozwoju Osobowości prowadzącą szkolenia interpersonalne dla takich firm jak Warta, Aviva, PEKAO czy De Heus. Publikował teksty z zakresu psychologii rozwoju osobowości twórczości i psychologii biznesu (kwartalnik Heksis, wyd. Stakroos, Studia medioznawcze) oraz prace poświęcone muzyce współczesnej (m.in. "Muzyka Profesora Mariana Borkowskiego. Homeryckie dźwięki" w "Ekspresja Formy - Ekspresja Treści", wyd. AM im. F. Chopina). Analizy poświęcone psychologii mężczyzny zawarł w zeszycie "Postacie mężczyzn (Homer, Tolkien)" i książce "Ojciec i syn czyli gwiezdne wojny" (wyd. Stakroos).

Publikował grafiki w kwartalniku "Albo - albo. Inspiracje jungowskie". Zajmował się kompozycją muzyki elektronicznej - zdobył pierwszą nagrodę w konkursie kompozytorskim "Warsztaty muzyczne - ulica Francuska'97". Debiutował literacko w czerwcu roku 2000 w miesięczniku "Świat gier komputerowych" tworząc rubrykę "Grao Story". Na łamach "Nowej Fantastyki" dał się poznać jako publicysta cyklem "Co w duszy gra", serią felietonów "Rzeczy Oczy Wiste" i innymi artykułami. Współpracuje z pismem Czas Fantastyki.

W listopadzie 2002 w Nowej Fantastyce pojawiło się pierwsze opowiadanie o gierczanym detektywie: "Gamedec: Małpia pułapka". Wydany w 2004 tom Gamedec. Granica rzeczywistości (SuperNOWA) opisuje perypetie Torkila Aymore'a w dwunastu epizodach. Powieść Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw ukazała się w roku 2006. W 2007 wydawnictwo Olszewski & Kunikowski opublikowało jego skandalizującą książkę Sprzedaż albo śmierć. Antyporadnik, w której ośmiesza zakłamanie korporacyjnego świata. Tom trzeci opowieści o gamedeku, Gamedec. Zabaweczki. Błyski, ukazał się w roku 2008. Tom czwarty, Gamedec. Zabaweczki. Sztorm, pojawił się na półkach księgarskich w roku 2010. W tym samym roku wydawnictwo SuperNOWA opublikowało zbiór Jedenaście pazurów, gdzie pojawiło się jego opowiadanie pt. "Aquila, Aquila" umiejscowione w świecie Warhammer 40 000.

Marcin Przybyłek zaprasza artystów parających się różnymi rodzajami twórczości do współkreacji jego uniwersum. Prace Marcina Jakubowskiego, Marka Okonia, Tomasza Marońskiego, stworzone na jego prośbę, zyskały uznanie znawców na całym świecie (między innymi publikacje w "Digital Art Matsers", "Expo"). Owocem współpracy z animatorami i grafikami (Jarosławem Handrysikiem, Marcinem Klickim, Tomaszem Marońskim, Markiem Gajowskim) jest nowatorski spot reklamujący jego prozę. Wraz ze Zbigniewem Szatkowskim napisał scenariusz multimedialnego komiksu "Leanne" publikowanego przez portal Futushare.pl, rysowanego przez Krzysztofa Chalika, a ilustrowanego muzycznie i animowanego przez Roberta Letkiewicza. Robert Letkiewicz skomponował liczne utwory poświęcone jego prozie, które zawarł w albumach "Gamedecverse", "Spaceport" i "Nigredo". W chwili obecnej Marcin Przybyłek czeka na publikację piątego tomu o gamedeku: Gamedec: Czas silnych istot, pisze tom szósty, aktywnie prowadzi blog oraz wraz z Janem Madejskim kończy prace nad grą planszową, do której grafiki stworzyli Tomasza Maroński oraz Łukasz Matuszek.

Używa pseudonimu Martin Ann.

Spis treści

Powieści

Orzeł Biały

Gamedec

cykl Gamedec

Gamedec - opowiadania

Opowiadania

Linki

Cytaty

  • "Najcięższą zbrodnią człowieka jest obojętność wobec miłości. Miłość jest skarbem, który należy tulić i hołubić. Jeśli wydaje ci się, że zasługujesz na nią i przechodzisz obok obojętnie, jesteś głupcem".

Marcin Przybyłek "Gamedec. Czas silnych istot. Tom 2"

  • "Bo raj jest w każdej chwili naszego życia, ale dostrzegamy go, dopiero gdy kończy nam się czas".

Marcin Przybyłek "Gamedec. Czas silnych istot. Tom 2"

  • "Fantastyka to taka sama literatura jak każda inna. Tylko do lektury potrzebna jest jedna rzecz (...) - Wyobraźnia".

Marcin Przybyłek "Orzeł Biały"

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony