Mądrości Shire. Krótki poradnik jak żyć długo i szczęśliwie

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mądrości Shire. Krótki poradnik jak żyć długo i szczęśliwie

Noble Smith
The wisdomo the Shire. A Short guide to a long and happy life

Madrosci Shire.jpg
Język oryginału angielski
Forma książka krytycznoliteracka
Pierwsze wydanie 2012
I wydanie polskie 2012
Wydawca SQN Sine Qua Non
Przekład Bartosz Czartoryski
Autor okładki Rafał Tyński
ISBN 978-83-63248-54-3

Piwo, jedzenie i przyjaciele - trzy rzeczy, które każdy szanujący się hobbit wymieni jako najbliższe swojemu sercu (prawdopodobnie w tej właśnie kolejności).

Mądrości Shire skupiają się także na innych ważnych dla niziołków sprawach. Przeczytacie o odwadze, życiu w zgodzie z naturą i odwiecznej walce dobra ze złem. Będziecie mieli również okazję zapoznać się z tajemniczym tematem romansów w Shire. Oddając się lekturze dojdziecie do wniosku, że hobbici to świetny wzór do naśladowania.

Podobnie jak pracowici i egalitarni mieszkańcy Shire, my także posiadamy potencjał do stworzenia dobrze prosperującej i trwałej społeczności, szczęśliwych i zdrowych rodzin oraz do omyślnego rozwijania karier, tak by nie powodować konfliktów z moralnością.

Nawet najmniejsza osoba może być równie mężna, co jeździec Rohanu.

W jakim stopniu proste przyjemności, jak prace w domowym ogródku, długie spacery lub spożywanie przepysznych posiłków z najbliższymi wpływają na poziom Twojego zadowolenia? Dlaczego we własne urodziny lepiej jest rozdawać prezenty, a nie je przyjmować? W jaki sposób możemy ponieść brzemię naszego "Pierścienia" nie poddając się jego zgubnemu wpływowi? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań odnajdziecie w Mądrościach Shire. ukryj.

Spis treści: - Wstęp do polskiego wydania Mądrości Shire. - Przedmowa - Gdzie leży Shire?

Rozdziały: 1. Jak bardzo przytulna jest twoja hobbicka norka? 2. Jedz jak Brandybuck, pij jak Tuk 3. Twój własny Gollum 4. Sypiaj jak Hobbit 5. Jak radzić sobie z "Dużymi ludźmi" 6. Precz z zasadami Sharkeya 7. Krasnoludy, smoki i Sackville-Bagginsowie 8. Mądrości entów 9. Odwaga niziołka 10. Ogród Dziadunia 11. Chodź jak hobbit 12. Dostojeństwo elfów 13. Miłość w Trzeciej Erze 14. Drużyna z Shire 15. Drzewo Urodzinowe 16. Śpiewaj jak hobbit 17. Protokół Istarich 18. Jak radzić sobie z ciężarem pierścienia 19. Światło Earendila 20. Czwarta Era

- Test hobbitów - Jak założyć mały hobbicki ogródek - Podziękowania

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony