Kraken (powieść)

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kraken

China Miéville

Kraken mieville.jpg
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 2010
I wydanie polskie 2011
Wydawca Zysk i S-ka
Przekład Krystyna Chodorowska
Autor okładki Vincent Chong
ISBN 9788375066975
Kupisz w: Solarisnet.pl

"Kraken", najnowsza powieść Chiny Miéville’a, to jedna z najdziwniejszych, najzabawniejszych i najbardziej mrożących krew w żyłach książek, jakie można przeczytać zarówno w tym, jak również w dowolnym innym roku. Autor uchyla drzwi do Londynu, jakiego nie widuje się codziennie: to niezwykła metropolia, poruszana odwiecznymi prądami mitów i magii, miejsce, gdzie przestępcy, policjanci, kultyści i magowie uwikłani są w bezwzględną wojnę, która może wywołać - lub zatrzymać – ostateczny koniec.

Głęboko w skrzydle badawczym Muzeum Historii Naturalnej znajduje się bezcenny eksponat - jeden z tych, które trafiają się badaczom rzadziej niż raz na pokolenie - idealnie zachowana kałamarnica olbrzymia. Co może oznaczać nagłe, tajemnicze zniknięcie tego okazu?

Dla kustosza muzeum, Billy’ego Harrowa to jedynie początek drogi wiodącej w sam środek podziemnego Londynu, pełnego walczących kultów, surrealistycznej magii, apostatów i zawodowych zabójców. Możliwe, że istota, którą zakonserwował w formalinie jest nie tylko biologiczną ciekawostka - niektórzy uważają, że to sam bóg. Bóg, którego wyznawcy modlą się o koniec świata.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony