Król z bliznami

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Król z bliznami

Leigh Bardugo
King of Scars

Krol z bliznami1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2019
I wydanie polskie 2019
Wydawca Mag
Przekład Małgorzata Strzelec, Wojciech Szypuła
Autor okładki Ellen Duda
Oprawa twarda
ISBN 978-83-7480-624-4
Cykl: Nikolai
poprzednia
brak
następna
Rządy wilków
Kupisz w: Esef.com.pl


Staw czoło swoim demonom. albo je uwolnij.

Młody król, bohater wojenny. Książę z demonem skrywającym się w jego sercu. Mieszkańcy Ravki nie wiedzą, co Nikołaj Lancov przeżył podczas krwawej wojny domowej, i młody król zamierza dopilnować, aby tak pozostało. Jednakże z każdym dniem drzemiąca w nim mroczna magia przybiera na sile, grożąc zniszczeniem tego, co wybudował.

Zoya Nazyalensky poświęciła życie na odbudowę armii griszów. Wie, że mimo ich magicznych talentów griszowie nie przetrwają bez Ravki będącej dla nich azylem, i nie powstrzyma się przed niczym na drodze do zapewnienia Nikołajowi tronu.

Daleko na północy Nina Zenik prowadzi swoją własną wojnę przeciwko ludziom, którzy pragną zniszczenia griszów. Przytłoczona żałobą i własnym przerażającym talentem musi pogodzić się z bólem przeszłości, jeśli ma mieć jakąś nadzieję na pokonanie niebezpieczeństw, które czekają na nią na lodzie.

Ravkański król. Ravkański generał. Ravkański szpieg. Przekroczą granice nauki i przesądów, magii i wiary, zaryzykują wszystko, żeby ocalić słaby kraj. Jednakże pewnych sekretów nie da się utrzymać w tajemnicy, a pewne rany nigdy się nie goją.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony