Kłopotliwy pokój

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kłopotliwy pokój

Joe Abercrombie
The Trouble with Peace

Klopotliwy pokoj1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2020
I wydanie polskie 2021
Wydawca Mag
Przekład Wojciech Szypuła
Autor okładki Dark Crayon
Oprawa twarda
ISBN 978-83-66712-15-7
Cykl: Era szaleństwa
poprzednia
Szczypta nienawiści
następna
Mądrość tłumu
Kupisz w: www.esef.com.pl

Spisek. Zdrada. Bunt.

Pokój to tylko kolejne pole bitwy…

Savine dan Glokta, niegdyś najpotężniejsza inwestorka w Adui, traci dawną trzeźwość sądów, fortunę i reputację. Nie wyzbywa się jednak ambicji i bez skrupułów dąży do swoich celów.

Dla prawdziwych bohaterów, którzy jak Leo dan Brock i Stour Zmierzchun szczęśliwi są tylko z mieczem w ręku, pokój to ciężki znój, który najlepiej jak najszybciej mieć za sobą. Trzeba jednak najpierw – pielęgnując dawne urazy – zagarnąć wpływy i zgromadzić sojuszników. Tymczasem Rikke musi zapanować nad swoim długim okiem, zanim jego moc ją zabije.

Niepokoje narastają we wszystkich grupach społecznych. Destruktorzy w dalszym ciągu kryją się w cieniu, planując wyzwolenie prostego człowieka. Arystokraci toczą spory i walczą o władzę. Orso, szukający bezpiecznej ścieżki przez niebezpieczny polityczny labirynt, odkrywa, że przysparza sobie w ten sposób nowych wrogów i zaciąga nowe długi.

Stare obyczaje odchodzą do lamusa, a wraz z nimi odejść muszą dawni przywódcy. Ci, którzy przejmą po nich ster, przekonają się, że żaden sojusz, żadna przyjaźń i żaden pokój nie trwają wiecznie.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony