Gdyż jest nas wielu

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Gdyż jest nas wielu

Dennis E. Taylor
For We Are Many

Gdyz jest nas wielu1.JPG
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2017
I wydanie polskie 2020
Wydawca Mag
Przekład Wojciech Próchniewicz
Autor okładki Dark Crayon
Oprawa twarda
ISBN 978-83-66409-18-7
Cykl: Boboverse
poprzednia
Nasze imię Legion,nasze imię Bob
następna
All These Worlds
Kupisz w: [www.esef.com.pl]

Bob Johansson nie wierzył w życie po śmierci, więc zszokowało go, że obudził się po tym, jak zginął w wypadku samochodowym. A jeszcze bardziej to, że był teraz inteligentnym komputerem sterującym sondą von Neumanna.

Bob i jego kopie od czterdziestu lat rozprzestrzeniają się po gwiazdach wokół Ziemi w poszukiwaniu planet nadających się do zamieszkania. Ale to jedyny element pierwotnego planu, który przetrwał. W wyniku ogólnoukładowej wojny zginęło 99,9% ludzkości a Ziemia powoli przestaje nadawać się do życia wskutek nuklearnej zimy; radykalna grupa terrorystyczna pragnie wykończyć resztkę ludzi; brazylijskie sondy wciąż czają się w kosmosie i nadal próbują wysadzić wszelką konkurencję. A do tego Bobowie odkryli podbijający kosmos gatunek istot, które wszelkie inne życie uznają za pożywienie.

Bob opuszczał Ziemię licząc na życie pełne eksploracji i błogiej samotności. A został bogiem z nieba dla pewnego pierwotnego gatunku, jedyną nadzieją na znalezienie ludzkości nowego domu oraz być może jedyną siłą, która może zapobiec pożarciu wszelkiego życia w poznanym kosmosie.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony