Gamedec

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Cykl Gamedec o gierczanym detektywie Torkilu Aymore, na który składają się opowiadania i powieści. Autor Marcin Przybyłek

Głównym bohaterem cyklu "Gamedec" jest Torkil Aymore, gierczany detektyw. Saga opowiada o zmieniającym się świecie i ludziach. Rozpoczyna się pod koniec XXII wieku, skończy prawdopodobnie kilkaset lat później. Dzieli się na cztery główne Ery: Przed Imperium ("Granica rzeczywistości", "Sprzedawcy lokomotyw", "Zabaweczki"), Młode Imperium ("Czas silnych istot"), Wielkie Imperium ("Obrazki z Imperium" - to tytuł roboczy, książka nie jest jeszcze opublikowana) i Galaktyczne Imperium. Mimo rozpiętości czasowej, całość spaja postać głównego bohatera, który w Młodym Imperium przestaje być gamedekiem, to określenie staje się jego pseudonimem. Torkil przechodzi długą drogę poszerzania zarówno swoich umiejętności, pogłębiania wiedzy, jak i rozwoju wewnętrznego. Z błękitnego ptaka, człowieka zanurzonego w grach, przeistacza się w Rana, wojownika świadomego swoich soulerskich zdolności, Maod-Ana (pana Anielicy i Demona), a potem Błogosławionego, jednego z ludzi czuwających nad Imperium Drogi, które rozrasta się w tempie niepojmowalnym dla zwykłego człowieka.

Saga o gamedeku łączy wątki filozoficzne, socjologiczne i psychologiczne z niezwykle dynamiczną akcją, erotyzmem i akcentem położonym na rozwój technologii.

Gamedec - książki

Gamedec - opowiadania

Marcin Przybyłek jako Torkil
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony