Conan szermierz

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Conan szermierz

Lin Carter & L. Sprague De Camp
Conan the Swordsman

Conan szermierz.jpg
tom 24
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 1978
I wydanie polskie 1995
Wydawca Amber
Przekład Cezary Frąc
Autor okładki Piotr Szałkowski
Seria wydawnicza Conan - wydanie kompletne
ISBN 83-7082-806-X
Cykl: Conan
poprzednia
Conan obrońca
następna
Conan bukanier

 • Legiony śmierci (Legions of the Dead) L. Sprague de Camp, Lin Carter
  Po splądrowaniu aquilońskiej twierdzy - Venarium, Conan na krótko wraca do swego plemienia. Następnie przyłącza się do bandy Aesirów i bierze udział w najazdach na Vanirów i Hyperborejczyków. Tym razem celem jest jedna z hyperborejskich cytadel rządzoną przez budzącego grozę czarownika...
 • Ludzie ze Szczytów (The People of the Summit) Björn Nyberg, L. Sprague de Camp
  Conan, w nagrodę za usługi oddane córce króla Yildiza, Zasarze, zostaje mianowany sierżantem. Wyrusza w Góry Khozgarskie jako członek eskorty posła turańskiego wysłanego do niespokojnych, górskich plemion. Jednak Khozgarianie okazali się wojowniczymi barbarzyńcami. Podstępnie napadli na posła, mordując wszystkich poza Conanem i Jamalem.
 • Cienie w mroku (Shadows in the Dark) L. Sprague de Camp, Lin Carter
  Conan zostaje wodzem armii Khorai. W tym czasie ma prawie trzydzieści lat. Księżniczka Yasmela, której kochankiem chciał zostać Cymmerianin, jest zbyt zajęta sprawami stanu, by mieć dla niego czas. Jej brat, król Khossus, został zdradziecko pojmany i uwięziony przez wrogiego władcę Ophiru, przez co Khoraja znalazła się w niebezpieczeństwie…
 • Gwiazda Khorali (The Star of Khorala) Björn Nyberg, L. Sprague de Camp
  Conan ma trzydzieści jeden lat. Po wypadkach opisanych w opowieści ,,Cienie w Zambouli” zabiera magiczny pierścień — Gwiazdę Khorali i wyrusza na zachód do Ophiru. Ma nadzieję, że królowa Marala nagrodzi go szczodrze za zwrot klejnotu. Niestety, po przybyciu do Ophiru odkrywa, że ani sytuacja polityczna, ani tajemne moce klejnotu nie są całkiem takie, jak się spodziewał.
 • Klejnot w wieży (The Gem in the Tower) L. Sprague de Camp, Lin Carter
  Conan udaje się do czarnych królestw. Tutaj, znany od dawna jako Amra — Lew, dociera na wybrzeże, które swego czasu pustoszył wraz z Belit. Pewnego dnia pojawia się statek piratów z Wysp Barachańskich. Conan przyłącza się do nich i wyrusza na nową wyprawę.
 • Bogini z kości słoniowej (The Ivory Goddess) L. Sprague de Camp, Lin Carter
  Po przygodach opisanych w opowieści „Klejnoty Gwahlura”, Conan zabiera Murielę — aktorkę, którą poznał w Alkmononie — i rusza na wschód, do Puntu. Z pomocą dziewczyny ma zamiar oszukać Puntyjczyków i zabrać im nieco złota. Niestety odkrywa, że jego stygijski wróg Thutmekri również został zmuszony do ucieczki z Keshanu i przed nim dotarł do Kassali, stolicy Puntu. Thutmekri knuje intrygi na dworze króla Lalibeha, co powoduje nagłą zmianę w planach Conana.
 • Krwawy księżyc (Moon of Blood) L. Sprague de Camp, Lin Carter
  Conan jako kapitan aquilońskiej armii bierze udział w wojnie, która szaleje w całej prowincji Conajohara, od Velitrium aż po Czarną Rzekę. Piktowie ponownie wkraczają na tereny, które wcześniej wydarli im Aquilończycy. Wieść niesie, że skłócone klany Piktów zjednoczyły się ponownie i zamierzają zaatakować Velitrium, stolicę prowincji. Conan wraz z drugim oficerem zostaje wysłany, by dowiedzieć się, co naprawdę zamierzają Piktowie.
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony