Charon: Smok u wrót

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Charon: Smok u wrót

Jack L. Chalker
Charon: A Dragon at the Gate

Charon1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 1982
I wydanie polskie 1995
Wydawca Zysk
Przekład Konrad Majchrzak
ISBN 83-86211-29-6
Cykl: Czterech Władców Rombu
poprzednia
Cerber: Wilk w owczarni
następna
Meduza: Tygrys w opałach

Opis

Wzięli ciało Parka Lacocha, usunęli jego umysł, zastępując go umysłem najlepszego agenta Konfederacji. Następnie umieścili go na statku kosmicznym i zesłali na Charona - jeden ze Światów Rombu Wardena, z którego nie było powrotu. Tajemniczy endemiczny organizm infekował wszystko i wszystkich, uniemożliwiając życie po opuszczeniu Rombu.

Charon był piekłem w sensie dosłownym. Znajdował się bowiem zbyt blisko swego słońca, a upalny i parny klimat, który tam panował, czynił życie nieznośnym - omal niemożliwym. Przedziwne bestie zamieszkiwały jego dżungle, ale jeszcze dziwniejszą od nich była grupa znana pod imieniem Czarna Magia, która spiskowała wraz z przebywającym na wygnaniu Władcą w celu przejęcia kontroli nad planetą.

Magia i czary były tam czymś realnym - były wszechobecne na Charonie. Kontrolowany przez czarownice i czarowników organizm wardenowski potrafił dokonać każdej sztuczki, o czym przekonał się Park Lacoch przemieniony w pół człowieka, pół bestię. Dopiero wtedy jego misja stała się autentycznie trudna...

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony