Potwornik, czyli przewodnik po świecie potworów, bestii i demonów

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Potwornik, czyli przewodnik po świecie potworów, bestii i demonów

Izabela Ozga

Potwornik kol-1000.jpg
Język oryginału polski
Forma Nonfiction
I wydanie polskie 2014
Wydawca Solaris
Ilustracje Patryk Patrylak
ISBN 978-83-7590-200-6
Kupisz w: Solarisnet.pl

Wejdź w świat bestii, zwierząt i demonów, poznaj ich starożytne korzenie, sprawdź na kartach jakiś powieści występują, przeglądając dołączony do leksykonu indeks, przekonaj się, co łączy rusałkę i sfinksa, japońską lisicę i słowiańską wiłę.

Potwornik, to rozszerzona wersja części projektu, jakim jest Encyklopedia Fantastyki. Hasła, zredagowane w oparciu o literaturę przedmiotu wydaną w Polsce i materiał źródłowy, stanowią podstawę do inspiracji i dalszych poszukiwań. Dodatkowym uzupełnieniem, w stosunku do wersji internetowej, są także oryginalne grafiki, przygotowane na podstawie opisu i wzorowane na ryciny ze starych, średniowiecznych bestiariuszy.

W Potworniku czekają na ciebie monstra przeważnie europejskie, niekiedy jednak na jego karty zbłądziły także bestie wschodu i ludów Ameryki. Zobacz na własne oczy, co czaiło się na ziemiach słowiańskich i germańskich, czego obawiali się Celtowie, a czego Egipcjanie, przed czym drżeli Grecy i Rzymianie. Dowiedz się jak wyglądały starożytne bestie i jak je pokonać bądź daj się porwać.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony