Oko czasu

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Oko czasu

Arthur C. Clarke & Stephen Baxter
Time's Eye

Oko czasu.jpg
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 2003
I wydanie polskie 2008
Wydawca Vis-á-vis/Etiuda
Przekład Stefan Baranowski
Autor okładki Marcin Wojciechowski
ISBN 9788361516002
Cykl: Odyseja czasu
poprzednia
brak
następna
Burza słoneczna
Kupisz w: Solarisnet.pl

Jest rok 1885. Przebywający na Granicy Północno Zachodniej młody dziennikarz, Rudyard Kipling, jest świadkiem niezwykłego spotkania brytyjskich żołnierzy z wytworem nieprawdopodobnie zaawansowanej technologii: unoszącą się w powietrzu kulą, która wydaje się obserwować wszystko wokół. Niebawem zza okolicznego wzgórza wyłania się uszkodzony helikopter z 2037 roku. W międzyczasie, zupełnie gdzie indziej, zwiadowcy wielkiej hordy Czyngis Chana z zaskoczeniem stwierdzają, że znajome punkty orientacyjne na rozległym stepie znikły – jakby nigdy ich tam nie było.

W jeszcze innym miejscu dworzanie Aleksandra Wielkiego oczekują niecierpliwie wiadomości o wielkim Królu, który jak się wydaje, zniknął.

W całej ziemskiej historii nic nie jest tak, jak przedtem. Kipling, załoga helikoptera i pozostali ludzie zagubieni w czasie wyruszają w pełną przygód podróż przez odmieniony świat. Podróż, pełna tajemniczych zdarzeń i niebezpieczeństw odsłoni przed nimi druzgocącą prawdę.

Bowiem, o ile przeszłość rodzaju ludzkiego jest długa, o tyle nasza przyszłość może okazać się krótsza, niż moglibyśmy się spodziewać.

Rozpoczęła się odyseja ludzkości pośród meandrów czasu.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony